A A A

Premier Pro SP310 - dysk SSD ze złączem mSATA

16 sierpnia 2013, 14:11
Premier Pro SP310 - dysk SSD ze złączem mSATA

ADATA Technology, producent wysokowydajnych modułów DRAM i urządzeń korzystających z pamięci NAND Flash, zaprezentował dysk SSD ze złączem mSATA - Premier Pro SP310. Produkt jest skierowany do osób, które szukają taniego sposobu na modernizację sprzętu korzystającego ze standard SATA III.

SP310 wspiera technikę Intel Smart Response Technology (SRT), która pozwala na użycie dysku SSD ze złączem mSATA jako nośnika pamięci podręcznej, co jest znacznie wydajniejszym rozwiązaniem niż używanie tradycyjnego dysku twardego HDD. Takie hybrydowe rozwiązanie pozwala na osiągnięcie przepustowości porównywalnej z systemami korzystającymi z dysków SSD jako podstawowych nośników systemowych - twierdzi producent.

Premier Pro SP310 oferuje prędkości odczytu do 410 MB na sekundę i zapisu rzędu 180 MB/sek., z maksymalną wartością 45 tysięcy IOPS (operacji wejścia-wyjścia na sekundę) dla fragmentów danych o wielkości 4 KB. Pojemności 32, 64 i 128 gigabajtów zapewniają większą elastyczność dla producentów i użytkowników domowych, szczególnie, że SP310 może służyć zarówno jako nośnik pamięci podręcznej w konfiguracji hybrydowej, jak i jako główny dysk urządzenia. W każdym z tych rozwiązań wzrost wydajności, skrócenie czasu uruchamiania się systemu czy wzrost szybkości odczytu plików jest wysoki w stosunku do niewielkich nakładów potrzebnych na zakup urządzenia.

SP310 korzysta z kontrolera JMicron JMF667. Dysk zapewnia wsparcie dla technik S.M.A.R.T, NCQ i TRIM. Średni czas bezawaryjnej pracy (z ang: MTBF - mean time between failures) dla SP310 wynosi aż 1,2 miliona godzin.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto