A A A

Prezentacja zakazana na konwencie hakerów, udostępniona w sieci

12 sierpnia 2008, 12:01
Prezentacja zakazana na konwencie hakerów, udostępniona w sieci

Trzej studenci prestiżowej uczelni technologicznej Massachusetts Institute of Technology udostępnili w sieci materiały, które nie zostały dopuszczone do prezentacji na ostatniej konferencji hakerów DefCon.

Prezentacja pokazuje, w jaki sposób można przeprogramować elektroniczny bilet tak, by cała operacja była dosyć opłacalna dla jego właściciela. Publikacja dostępna jest w internecie w postaci slajdów. Mimo że skupia się głównie na niedoskonałościach zabezpieczeń systemu biletowego metra w Massachusetts, stanowi kompendium wiedzy o zabezpieczeniach.

Agencja Transportu Zatoki Massachusetts oskarżyła uczelnię o ujawnianie treści objętych tajemnicą i z tego powodu opracowana publikacja nie mogła zostać zaprezentowana, zgodnie z pierwotnymi założeniami, na konferencji DefCon. Sprawa trafiła do sądu.

Źródło: Massachusetts Institute of Technology, informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto