A A A

Procesor dla mobilnych

2 czerwca 2008, 15:59
Procesor dla mobilnych

Na rozpoczynających się jutro targach Computex 2008 Nvidia zaprezentuje nowy procesor do urządzeń mobilnych – bezpośredniego konkurenta układu Atom firmy Intel.
Jednostka o nazwie Tegra to w rzeczywistości jeden krzemowy chip, w którym zmieszczono procesor centralny, chipset oraz układ graficzny. Jego główną zaletą jest energooszczędność – jak twierdzi Nvidia, układ ma dużo mniejsze niż Atom zapotrzebowanie na prąd. Z pierwszych doniesień wynika, że do odtwarzania filmu w wysokiej rozdzielczości Tegra potrzebuje jedynie 1,3 W energii. Podobno na urządzeniu wyposażonym w układ można też uruchomić Quake 3 z płynnością 35 FPS.

Wadą jednostki, na którą zwracają uwagę wszyscy komentatorzy, jest brak zgodności z architekturą x86. Oznacza to, że Tegra nie pozwala uruchomić Windows XP czy Visty. Prototypowe wersje urządzeń z procesorem mają system operacyjny Windows Embedded 6.0.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto