A A A

Producenci chipów odpowiedzą na globalny popyt

17 stycznia 2022, 14:40
Dwóch tajwańskich wytwórców układów scalonych zwiększy swoje zdolności produkcyjne.
Producenci chipów odpowiedzą na globalny popyt

Największy na świecie producent układów scalonych Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. (TSMC) zadeklarował, że w 2022 roku zainwestuje nawet 44 mld dolarów w rozszerzenie swoich możliwości produkcyjnych. Inwestycje obejmą budowę fabryk w USA, Japonii, Chinach i na Tajwanie oraz zatrudnienie 8 tys. pracowników.

Podobnie wypowiadają się przedstawiciele innego tajwańskiego giganta półprzewodników, czyli koncernu MediaTek. Firma zamierza zatrudnić w tym roku 2 tys. nowych pracowników w swoich fabrykach na Tajwanie oraz w ośrodku badawczym w Indiach.

Oba koncerny chcą poprzez te inwestycje odpowiedzieć na duży światowy popyt na układy scalone używane przez sztuczną inteligencję oraz w urządzeniach 5G.

fot. blickpixel – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto