A A A

Programiści kryptowaluty będą mieli pomoc prawną

13 stycznia 2022, 16:00
Jack Dorsey chce wspierać społeczność bitcoina w postępowaniach sądowych.
Programiści kryptowaluty będą mieli pomoc prawną

Bitcoin Legal Defense Fund

Były dyrektor generalny Twittera, a obecny dyrektor wykonawczy Blocka (firmy zajmującej się kryptowalutami), Jack Dorsey, zauważył trend wytaczania spraw sądowych deweloperom bitcoina. Dlatego zaproponował utworzenie funduszu non-profit, który zajmowałby się obroną prawną takich osób.

Informacja ta została wychwycona przez Zacka Voella, który podzielił się nią na Twitterze.

Według Dorseya niezależni programiści open-source są szczególnie narażeni na ataki prawne, a jednocześnie najbardziej wobec nich bezradni. Niektórzy rezygnują ze swojej działalności w sektorze kryptowalut pod wpływem nacisków prawnych. Dyrektor Blocka chce ten trend powstrzymać poprzez utworzenie funduszu o nazwie Bitcoin Legal Defense Fund; będzie on organizacją non-profit.

Fundusz będzie pomagał deweloperom w znalezieniu porady i pomocy prawnej, zapewniał środki na opłacenie takich usług i opracowywał ogólne strategie działań prawnych w zakresie spraw związanych z bitcoinem i blockchainem. Pierwszym celem jest włączenie się w trwający proces Tulip Trading, w który zaangażowany jest Craig Steven Wright (jak sam twierdzi – twórca bitcoina).

fot. Sergei Tokmakov Terms.Law – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto