A A A

Projektory Panasonic DZ21K2 Evo już na rynku

3 sierpnia 2015, 14:30
Panasonic wprowadził na rynek nową, udoskonaloną serię swoich flagowych projektorów przeznaczonych do dużych pomieszczeń.
Projektory Panasonic DZ21K2 Evo już na rynku

Seria Panasonic DZ21K2 Evo to najnowsza, zmodernizowana wersja wiodących na rynku europejskim projektorów o wysokiej jasności, które w 2012 roku zadebiutowały podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Modele z serii Evo zostały wyposażone m.in. w technologię 3-chip DLP, technologię DIGITAL LINK, pozwalającą na przesyłanie sygnałów audio i wideo za pomocą pojedynczego kabla LAN, dwa wejścia 3G-SDI (tylko modele PT-DZ21K2 i PT-DS20K2) oraz nowo opracowany system optymalizacji obrazu (Detail Clarity Processor) służący precyzyjnemu odtwarzaniu obrazów.

Panasonic przebudował także system modulacji lampy i wydłużył cykl jej wymiany z 2000 do 3000 godzin. Nowe modele są znacznie bardziej efektywne za sprawą Ekofiltra wielokrotnego użytku o wydłużonej żywotności, a także w skutek zmniejszenia zużycia energii poprzez zastosowanie lamp o niższej mocy. Co więcej, hermetyczny system chłodzenia cieczą z czujnikiem ciśnienia pozwolił obniżyć poziom hałasu z 49 do 46 dB, co oznacza o 50 proc. cichszą pracę urządzenia.

Poprzednia seria - DZ21K była szeroko wykorzystywana podczas wydarzeń masowych oraz w branży wynajmu. Możliwości tych urządzeń zostały docenione m.in. podczas największego na świecie pokazu mappingu 3D. Wyświetlono wówczas obraz ze 104 projektorów, na mierzącej 23 tysiące metrów kwadratowych fasadzie rumuńskiego Parlamentu.

Również projektory DZ21K zostały wykorzystane podczas jednej z tras koncertowych Rogera Watersa pt. „The Wall Live". Dzięki nim przestrzeń wokół sceny wypełniła ogromna ściana wizyjna o powierzchni ok. 1 860 m2.

Nowa seria Panasonic PT-DZ21K2 Evo obejmuje cztery modele: PT-DZ21K2 (o jasności 20000 lumenów i rozdzielczości WUXGA), PT-DS20K2 (o jasności 20000 lumenów i rozdzielczości SXGA+), PT-DW17K2 (o jasności 17000 lumenów i rozdzielczości WXGA) oraz PT-DZ16K2 (o jasności 16000 lumenów i rozdzielczości Full HD).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto