A A A

Przeglądarka Firefox z anonimowym trybem pracy

6 czerwca 2018, 13:30
Do Firefoxa trafi technologia oparta na sieci Tor - dzięki tej zmianie użytkownicy będą mogli odwiedzać strony internetowe oraz usługi w totalnie anonimowy sposób.
Przeglądarka Firefox z anonimowym trybem pracy

Skrypty oraz reklamy znajdujące się na stronach będą miały utrudnione zadanie w kontekście śledzenia oraz identyfikacji ruchów użytkownika w sieci.

Niestety jest jeden minus całego rozwiązania. Oparcie trybu superprywatnego na sieci Tor może spowodować znaczące spowolnienie podczas przeglądania witryn internetowych. Mozilla ma jednak pracować nad tym, aby cały proces był odpowiednio zoptymalizowany oraz wygodny w obsłudze dla każdego.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy tryb superprywatny trafi do przeglądarki Firefox. Efekty prac Mozilli w kontekście projektu Fusion powinny jednak wyklarować się na przestrzeni najbliższych tygodni.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto