A A A

Przestępcy ostrzegają „w imieniu FBI"

15 listopada 2021, 11:00
W sieci krążą fałszywe e-maile z ostrzeżeniami od Federalnego Biura śledczego.
Przestępcy ostrzegają „w imieniu FBI

Jak oryginał

W sobotę, 13 listopada, pojawiły się informacje o włamaniu do systemu poczty elektronicznej amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI). Sprawcy mieli rozesłać dziesiątki tysięcy wiadomości z ostrzeżeniami o możliwych cyberatakach.

FBI oświadczyło, że fałszywe e-maile wyglądały na wysłane z autentycznego adresu należącego do Biura (z końcówką @ic.fbi.gov). Poinformowano też, że chociaż użyty przez włamywaczy adres został zablokowany, to fałszywe wiadomości nadal są wysyłane.

O incydencie donosiła także organizacja wykrywająca zagrożenia informatyczne Spamhaus Project. Jej specjaliści napisali na Twitterze, że przestępcy rozesłali z adresu e-mailowego należącego do FBI wiele tysięcy fałszywych ostrzeżeń o cyberatakach. Spamhaus Project opublikował kopię fałszywej wiadomości z tematem „Pilne: Zagrożenie w systemach" i podpisem Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS).

FBI poinformowało, że o incydencie zawiadomiono Agencję Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury USA (CISA).

fot. geralt – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto