A A A

Przyszłość bezprzewodowego internetu

27 grudnia 2016, 12:00
Na targach CES 2017 firma Gigabit zaprezentuje działanie superszybkiej sieci WiGig, która w przyszłości ma zastąpić klasyczne WiFi. Korzystając z pasma 60 GHz, WiGig ma zapewnić nowy poziom interaktywności bezprzewodowej w aplikacjach wymagających dużej przepustowości, takich jak gry i VR.
Przyszłość bezprzewodowego internetu

WiGig oferuje pięciokrotnie szybszą transmisję danych niż 802.11ac, co może rozwiązać dosyć częste problemy z nadmiernym obciążeniem WiFi podczas intensywnego wykorzystywania możliwości sieci.

Przyszły rok ma również przynieść znaczący rozwój technologii Passive WiFi, opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle. Nowy pasywny system WiFi zużywa 1000 razy mniej energiiod wykorzystywanych obecnie energooszczędnych platform komunikacji bezprzewodowej, takich jak Bluetooth czy ZigBee - nie wspominając o naprawdę łakomym na energię WiFi.

Naukowcy przekonują, że za jego pomocą będzie można przesyłać dane z prędkością do 11 Mb/s, które będą odbierane i dekodowane przez miliardy połączonych z nim urządzeń. 11 Mb/s to oczywiście znacznie mniej od tego, co mamy obecnie, ale wciąż znacznie więcej niż oferuje np. wspomniany Bluetooth. Poza tym nie o prędkość tutaj chodzi.

Nowe rozwiązanie nie tylko wydłuży czas pracy na baterii naszych urządzeń, ale również obniży ogólne zużycie energii - szczególnie w kontekście IoT, kiedy w mieszkaniu z siecią połączonych będzie wiele urządzeń.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto