A A A

Reddit wykupił specjalną reklamę podczas finału Superbowla

8 lutego 2021, 14:00
Forum postanowiło upamiętnić giełdowy wyczyn swojej społeczności.
Reddit wykupił specjalną reklamę podczas finału Superbowla

Bez precedensu

W styczniu grupie zjednoczonych forumowiczów z Reddita i 4chana udało się niemal doprowadzić do bankructwa wielki fundusz inwestycyjny Melvin Capital, a przy okazji zarobić ogromne pieniądze na Wall Street. Osiągnięto to poprzez skupowanie akcji GameStopu, które zaczęły szybko zyskiwać na wartości. By upamiętnić wydarzenie, administracja forum wykupiła nawet trwającą 5 sekund reklamę podczas finału SuperBowl.

 

Na wielkiej scenie

Jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w USA to zarazem najbardziej atrakcyjna przestrzeń marketingowa na świecie. Trwający 30 sekund klip promocyjny wyświetlany podczas imprezy kosztuje 5,5 miliona dolarów. Spot wyemitowany przez Reddit nie był w odróżnieniu od wielu przygotowanych specjalnie na tę okazję reklam szczególnie spektakularny. Stanowi jednak piękny symbol.

 

Zapamiętajcie to!

Biorąc pod uwagę, że reklama mogła zniknąć w natłoku innych treści, Reddit zdecydował się opublikować ją również w internecie. Forum wydało na 5 sekund cały swój roczny budżet marketingowy. Z kilkuzdaniowego wpisu powinniśmy wszyscy zapamiętać przede wszystkim ten fragment:

„Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się od naszych społeczności w zeszłym tygodniu, jest to, że słabsi mogą osiągnąć wszystko, gdy zjednoczą się wokół wspólnego pomysłu.”

Trudno o lepsze podsumowanie całej sprawy.

fot. Reddit


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto