A A A

Rekordowe ekrany LFD Samsung

7 października 2013, 08:09
Rekordowe ekrany LFD Samsung

Samsung ustanowił w tym roku dwa nietypowe rekordy Polski. Ekrany firmy zamontowane w Kopalni Soli w Wieliczce mogą poszczycić się mianem najgłębiej położonej instalacji LFD w kraju, natomiast zielonogórskie Centrum Monitorowania Alarmów wzbogaciło się o największą w Polsce ścianę wizyjną, złożoną z trzydziestu 55-calowych monitorów UD55A.

Rozwiązania LFD zwykle kojarzone są z miejscami takimi jak lotniska, centra dyspozycyjne, stadiony czy hale wystawowe. Okazuje się jednak, że ekrany wielkoformatowe mogą z powodzeniem znajdować zastosowanie i być wdrażane nawet w najbardziej nietypowych lokalizacjach, jak choćby podziemia zabytkowej kopalni. Na głębokości 125 metrów, w komorze Wincentego Witosa w Kopalni Soli "Wieliczka" firma Positive zainstalowała na początku 2013 roku ścianę wideo składającą się z 16 wyświetlaczy Samsung 460UT. Połączone ekrany o łącznych wymiarach 4,1 na 2,4 metra są częścią wyposażenia podziemnego placu zabaw.

- Interaktywna ściana pozwala dzieciom uczestniczyć w emocjonujących grach inspirowanych historią Kopalni Soli "Wieliczka", geologią solnego złoża oraz górniczymi tradycjami. Videowall służy zatem zarówno zabawie jak i nauce, ale może też być wykorzystywany do celów prezentacyjnych i konferencyjnych - mówi Marian Leśny, Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" Trasa Turystyczna Sp. z.o.o. - Zwiezienie całego sprzętu pod ziemię oraz jego transport do komory Witosa stanowiły duże wyzwanie. Niemniej z pomocą wielickich górników wszystko udało się znakomicie - dodaje.

Zupełnie innego rodzaju wyzwanie stało przed firmą Perfect Displays, odpowiedzialną za wdrożenie systemu wizualizacji w powstałym na początku 2013 roku Centrum Monitorowania Alarmów firmy ITM Poland w Zielonej Górze. Jest to miejsce, do którego z całej Polski spływają dane z wszelkiego typu urządzeń nadzoru, jak choćby obrazy z kamer przemysłowych, sygnały GPS z nadajników zamontowanych w samochodach czy informacje o uruchomianiu lub wyłączaniu alarmów. W sytuacjach wymagających skoordynowanej pracy większej liczby osób kluczowym elementem systemu staje się widoczna dla wszystkich ściana wizyjna, na której operatorzy mogą w każdej chwili wyświetlić w dowolnym układzie niemal nieograniczoną liczbę okien prezentujących napływające do nich dane.

Według Rafała Śmierzyńskiego z firmy Perfect Displays, zielonogórskie Centrum ITM dysponuje aktualnie największą ścianą wizyjną o zastosowaniu przemysłowym w Polsce. Ma ona wymiary 7,3 na 3,4 metra i składa się z trzydziestu 55-calowych ekranów UD55A firmy Samsung o łącznej powierzchni ponad 25 m2. Dzięki wyjątkowo cienkiej ramce o grubości zaledwie 5,5 mm, połączone monitory funkcjonują niemalże jak jeden ekran o sumarycznej rozdzielczości przeszło 60 milionów pikseli. Ze względu na swoje profesjonalne zastosowanie, wyświetlacze UD55A przystosowane są do pracy w trybie 24-godzinnym, a ich doskonałe parametry gwarantują, że obraz ze ściany wizyjnej jest widoczny bez jakichkolwiek zakłóceń z każdego stanowiska operatorskiego.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto