A A A

Revo AXiS X3 - nowa odsłona wielofunkcyjnego radioodbiornika

12 listopada 2013, 13:39
Revo AXiS X3 - nowa odsłona wielofunkcyjnego radioodbiornika

Revo AXiS X3 to najnowsze cyfrowe radio internetowe/DAB+/FM z modułem Bluetooth, nowym złączem Apple Lightning dock do podłączenia telefonów iPhone 5/5S/5C oraz ulepszonym portem do bezprzewodowego strumieniowania poprzez Bluetooth z nowym kodekiem aptX. Producentem urządzenia jest Revo Technologies Ltd., a na polski rynek wprowadza je firma C4i.

Revo AXiS X3 to trzecia odsłona linii radioodbiorników AXiS, zaktualizowana i specjalnie opracowana na nadchodzący rok wersja poprzednich modeli (AXiS i AXiS XS). X3 łączy wieloformatowy odbiór radiowy z możliwością dokowania iPod’a oraz iPhone’a, a także bezprzewodową transmisję Bluetooth w jakości dźwięku CD z urządzeń kompatybilnych z technologią aptX. Dodatkowo, obsługiwany jest standard DLNA umożliwiający odtwarzanie muzyki zgromadzonej na komputerze PC lub Mac. Revo AXiS X3 może odbierać pełen zakres cyfrowych standardów radiowych, takich jak DAB, DAB +, FM z RDS i radio internetowe. Obsługuje także najnowszą generację usług multimedialnych, takich jak Slideshow DAB i RadioVis.

3,5-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT jest sterowany interfejsem dotykowym za pomocą ikon, umożliwiających łatwą nawigację po wielu zaawansowanych funkcjach radia. Ekran prezentuje nie tylko logo stacji oraz okładkę albumu podczas odtwarzania sieciowego, ale obsługuje również wizualizacje transmitowane przez stacje radiofonii cyfrowej: DAB Slideshow i RadioVis - dwie innowacyjne funkcje, które zwiększają zakres doświadczeń podczas korzystania z cyfrowego radia, emitując szereg kolorowych zdjęć multimedialnych i slajdów. Na wyświetlaczu znajdziemy także wiele innych przydatnych informacji, wliczając dane na temat aktualnie emitowanego utworu, wiadomości sportowe, pogodowe i doniesienia o ruchu drogowym.

AXiS X3 jest wyposażony w Apple Lightning dock, umożliwiający podłączenie i ładowanie najnowszych 8-pinowych urządzeń Apple, takich jak iPhone 5/5S/5C, iPod touch 5-tej generacji oraz iPod nano 7-mej generacji.

Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth, możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych do AXiS X3 z iPhone’a, urządzeń Android, Blackberry lub innych urządzeń z funkcją Bluetooth, takich jak laptop czy tablet. Wyeliminowana jest dzięki temu konieczność stosowania dodatkowych adapterów dokujących. Dodatkowo, wykorzystana technologia aptX sprawia, że w przypadku korzystania z kompatybilnego nadajnika, strumieniowana muzyka osiągnie jakość CD, w odróżnieniu do jakości MP3, która jest standardem dla strumieniowego przesyłu Bluetooth.

Łączność z siecią internetową zapewnia w X3 wbudowana karta WiFi (802.11b i 802.11g, obsługująca WEP i WPA/WPA2). Dzięki niej radio oferuje dostęp do ponad 16 tys. internetowych rozgłośni radiowych z całego świata. Przewaga programowa stacji internetowych nad stacjami radiowymi jest ogromna, a w wielu przypadkach muzyka nie jest tak często przerywana blokami reklamowymi, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego radia FM. Radio internetowe AXiS X3 zapewnia dostęp do wszelkich interesujących transmisji na żywo z całego świata, a także − dzięki funkcji „Listen Again” − pozwala na odsłuchanie archiwalnych audycji lub odtworzenie wybranych programów na żądanie.

Stacje są posortowane w kolejności alfabetycznej według krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwy jest także wybór z dwóch list: 100 najbardziej popularnych stacji oraz 50 najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzysta radio.

Radio posiada także funkcję wyszukiwania stacji. Wystarczy wpisać jej nazwę lub inne słowo kluczowe. Dodatkowo, Revo AXiS X3 posiada funkcję zapisania list z 10 ulubionymi stacjami dla każdego trybu pracy urządzenia: DAB, FM i radia internetowego.

Aby wzmocnić sygnał radia FM, Revo AXiS X3 jest wyposażone w antenę, ponadto dla stacji o dobrej sile sygnału wyświetlane są informacje RDS.

Revo AXiS X3 zapewnia zarazem możliwość ustawienia dwóch, cyfrowych alarmów z funkcją drzemki jako budzik jednorazowy, codzienny lub weekendowy. Alarm może być ustawiony jako stacja DAB, FM, radia internetowego, iPod lub jako buzzer.

Revo AXiS X3 umożliwia także dostęp do własnej kolekcji muzyki przechowywanej na podłączonym do sieci komputerze PC lub Mac. Wykorzystuje do tego standardowy protokół UPnP, zapewniający pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio staje się wtedy pełnym odtwarzaczem sieciowym, z takimi funkcjami jak: Play/Pause, przewijanie do przodu/tyłu, dodawanie utworów do playlisty. Radio bez problemu poradzi sobie z takimi kodekami audio jak: WMA, AAC, WAV, FLAC, MP3, MP2 oraz Real Audio.

Na tylnej ściance obudowy X3 znajduje się wejście AUX, które pozwala podłączyć do radia zewnętrzne źródło dźwięku, a także wyjście stereo RCA L/R, umożliwiające połączenie z domowym zestawem HiFi. Oprócz tego oferuje wyjście słuchawkowe mini jack oraz port USB do szybkiej aktualizacji oprogramowania po podłączeniu radia do PC i wcześniejszym pobraniu najnowszego oprogramowania.

Za wysoką jakość dźwięku AXiS X3 odpowiada opatentowana technologia głośnikowa symetrycznego radiatora (Balanced-Mode-Radiator: BMR). Przetwornik BMR łączy w sobie zalety wydajności głośnika płaskiego z klasycznym przetwornikiem generującym dźwięk poprzez ruch do przodu i do tyłu, co w efekcie zwiększa zakres przenoszonych częstotliwości i poszerza pole dźwiękowe. Wynikiem jest 8 watów dźwięku wysokiej rozdzielczości z cyfrowego wzmacniacza klasy D, gładkie pasmo przenoszenia (90Hz do 20kHz (-6dB)), ekspansywna scena dźwięku i głęboki bas.

Dodatkiem znacznie poprawiającym wygodę obsługi jest zawarty w zestawie pilot na podczerwień, posiadający standardowe przyciski: Play, Pause, Stop, Standby, Mute a także możliwość sterowania głośnością, przewijania oraz obsługi budzika. Radio waży 1,41 kg i ma wymiary: 220 mm (szer.) x 125 mm (wys.) x 150 mm (głęb.).

Cena detaliczna Revo AXiS X3 wynosi 1139,00 PLN. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto