A A A

Roboty zastąpią ludzi?

8 kwietnia 2008, 15:33
Roboty zastąpią ludzi?

Japońskie Machine Industry Memorial Foundation jest zdania, że do 2025 roku roboty mogą zastąpić 3,5 miliona pracowników, co pozwoli zminimalizować skutki starzenia się społeczeństwa, a ludzką siłę roboczą przenieść do zadań, w których maszyny się nie sprawdzają. Robotom należałoby powierzyć przede wszystkim zadania gospodarcze, np. utrzymywanie czystości.
Maszyny mogą pomóc także w opiece nad dziećmi oraz osobami starszymi. Zaoszczędzone w ten sposób środki, które należałoby przeznaczyć na opiekę społeczną do 2025 roku w samej Japonii, szacuje się na 205 milionów dolarów.

Zastosowanie robotów jako pracowników jest nieuniknione – twierdzą eksperci. Do 2055 roku aż 40 procent japońskiego społeczeństwa będzie w wieku emerytalnym. Podobny proces zachodzi także w Europie.

Źródło: Reuters


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto