A A A

Roccat Sova – nowe urządzenie dla graczy

10 czerwca 2014, 15:00
Roccat, na trwających właśnie targach E3 w Los Angeles, przedstawił urządzenie, które łączy cechy bezprzewodowej klawiatury oraz podkładki pod mysz.
Roccat Sova – nowe urządzenie dla graczy

Pomysł założyciela i dyrektora zarządzającego ROCCAT, René Korte, był prosty.

- Przeniesienie gier PC do salonu na TV zawsze wiązało się z pewnym poświęceniem, zwłaszcza jeśli bezprzewodowe peryferia nie były dostosowane dla graczy. W związku z tym chcieliśmy stworzyć nowe urządzenie, połączenie bezprzewodowej klawiatury oraz podkładki pod mysz - bez lagów, z materiałami klasy premium, o dużej wytrzymałości. Jesteśmy przekonani, że z Roccat Sova osiągnęliśmy nasz cel.

Istotną cechą nowego produktu od Roccat są również duże możliwości modularyzacji, która stanowiła jeden z priorytetów podczas projektowania.

- Gracze PC używają coraz większej liczby peryferiów, by w pełni wykorzystywać możliwości współczesnych tytułów i zyskiwać w nich przewagę. Skype, drugi ekran, aplikacje jak np. Roccat Power-Grid. Kiedy rozpoczęliśmy projektowanie Sova, wiedzieliśmy, że musi być to coś więcej, niż tylko standardowa bezprzewodowa klawiatura i podkładka pod mysz, którą położysz sobie na kolanach. Musi obsługiwać smartfony, ulubioną mysz gracza i wiele więcej. Pasjonaci technologii mogą sami stworzyć, a następnie wydrukować na drukarkach 3D gadżety czy peryferia i zintegrować je z Sova. Wspomniana modularność jest aż tak elastyczna. Sova musi być także regulowana, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jeden rozmiar nie będzie odpowiadał wszystkim użytkownikom. - powiedział René

Sova rzeczywiście można połączyć ze smartfonem, akcesoriami dla graczy i innymi, a przy tym posiada wytrzymałą baterię, która wystarcza na długie godziny komfortowej rozgrywki. Wysuwaną podkładkę pod mysz można powiększyć lub pomniejszyć, dostosowując ją do własnych wymagać. Specjalne oparcia na nogi oraz nadgarstki sprawiają, że trzy godziny grania są tak samo komfortowe jak piętnaście.

Cena oraz data premiery Roccat Sova nie zostały jeszcze potwierdzone.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto