A A A

Routery Linksys E-series już w Polsce

5 listopada 2010, 09:38
Routery Linksys E-series już w Polsce

Cisco wprowadza do Polski bezprzewodowe routery Linksys E-series w najszybszym standardzie Wireless N.

Routery Linksys z serii E pracują w standardzie Wireless N (802,11n), dzięki czemu mogą przesyłać dane z prędkością do 300Mbps. Stworzono je dla osób, którym zależy na sieci sprawnie obsługującej wszystkie domowe media, w tym telewizory HD, konsole do gier (Xbox, Wii i PlayStation) oraz laptopy. Routery wyposażone są też w specjalny przycisk „easy WiFi” i funkcję Wireless Protected Setup, dzięki czemu automatycznie odnajdują i łączą się z innymi urządzeniami pracującymi w standardzie WiFi.

Co wyróżnia serię routerów E, to dołączane do produktów nowe oprogramowanie Cisco Connect. Służy ono do instalacji domowej sieci. Jego ideą jest prostota obsługi – można je skonfigurować bezprzewodowo w trzech prostych krokach. Cisco Connect sprawnie zarządza domową siecią: dodaje do niej nowe urządzenia, pozwala na zmianę sieci i hasła, ustala uprawnienia każdego z nich i zapewnia bezpieczeństwo przed atakami internetowymi. Ale to nie wszystko. Program może również samodzielnie, automatycznie zmieniać nazwę sieci bezprzewodowej, login i hasło do routera oraz zabezpieczać sieć za pomocą najmocniejszego szyfrowania – bez wysiłku i udziału użytkownika.

Cisco Connect proponuje łatwą metodę monitorowania z jakich stron korzystają domownicy oraz blokowania dostępu do wybranych serwisów - funkcja przydatna szczególnie rodzicom. Nowinką jest też ustawianie bezpiecznego dostępu do domowej sieci dla gości.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto