A A A

Rozpoznawanie twarzy na olimpiadzie w Tokio

11 września 2019, 11:25
Intel i NEC przygotują działający na wielką skalę system identyfikacji uczestników igrzysk olimpijskich.
Rozpoznawanie twarzy na olimpiadzie w Tokio

Podczas przyszłorocznej olimpiady w Tokio zostaną wykorzystane terminale, które pozwolą sprawdzić tożsamość ponad 300 tysięcy osób akredytowanych na igrzyskach.

System rozpoznawania twarzy opracowany przez firmy NEC i Intel skontroluje zawodników, trenerów, sponsorów, wolontariuszy oraz inne osoby zajmujące się obsługą wydarzeń sportowych.

Igrzyska w Tokio będą pierwszą olimpiadą (oraz imprezą sportową tych rozmiarów), na której zostanie zastosowana technologia rozpoznawania twarzy. Wyposażone w skanery terminale pozwolą osobom uprawnionym dostać się na teren wioski olimpijskiej, do obiektów sportowych, centrów prasowych i innych stref, do których nie ma swobodnego dostępu.

Nowa metoda kontroli nie sprawi, że zostaną porzucone klasyczne sposoby sprawdzania tożsamości. Zarówno sportowcy, jak i inne osoby akredytowane na olimpiadzie nadal będą musiały nosić tradycyjne smycze z identyfikatorami. System rozpoznawania twarzy będzie wykorzystywany w przypadku utraty identyfikatora; wykryje też próby wejścia do stref zastrzeżonych przy użyciu skradzionego dokumentu.

fot. tokyo2020.jp


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto