A A A

Rozszerzona rzeczywistość na iPada

13 czerwca 2012, 12:58
Rozszerzona rzeczywistość na iPada

Nowe sposoby interakcji z komputerami stają się coraz popularniejsze. Mówimy do nich, dotykamy, choć najbardziej egzotyczną technologią wciąż pozostaje wykorzystanie tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Studenci MIT - David Lakatos i Matthew Blackshaw - stworzyli T(ether), innowacyjnego iPada połączonego ze specjalną rękawicą, dzięki której można kontrolować gestami świat widziany przez gadżet firmy Apple. Całość jest banalnie prosta w obsłudze - w jednej ręce trzymamy tablet, podczas gdy druga jest wykorzystywana do kierowania przestrzenią wirtualną. Możliwe jest to dzięki zaawansowanej technicznie rękawicy, która daje ogromną swobodę w chwytaniu, przybliżaniu, obracaniu i rysowaniu trójwymiarowych obiektów, które na dodatek są wyjątkowo realistyczne.

Ważną cechą T(ether) jest fakt, że dzięki niej dwie osoby, w tym samym czasie i tej samej przestrzeni wirtualnej mogą pracować razem, przy pomocy własnych iPadów. Żadna stworzona do tej pory aplikacja nie dawała takiej możliwości.

T(ether) rodzi naturalne skojarzenia z "Raportem mniejszości", ale technologia może być wykorzystana w o wiele bardziej przyziemnych dziedzinach życia. Wkrótce będą mogli skorzystać z niej projektanci, architekci oraz filmowcy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto