A A A

Rozszerzona rzeczywistość w okularach Google'a

6 kwietnia 2012, 10:31
Rozszerzona rzeczywistość w okularach Google'a

Google oficjalnie poinformował o swoich pracach nad okularami z rozszerzoną rzeczywistością - donosi serwis Dvice. W jaki sposób odmienią nasze postrzeganie świata?

Rzeczywistość rozszerzona (AR od ang. Augmented Reality) to najprościej ujmując: komputerowo generowane obrazy wyświetlane na szkle, na które patrzy użytkownik. W ten sposób człowiek widzi jednocześnie świat realny i wirtualny. Prototypowe okulary Google'a o nazwie Project Glass mają wbudowany wyświetlacz, niewielki mikrofon i aparat fotograficzny. Ten pierwszy rzucam przed oczy obraz, a drugi odbiera komendy głosowe. Użytkownik może dzięki nim wykonać połączenia, robić zdjęcia i natychmiast wrzucać je na portal społecznośniowy Google +. Wyświetlają ponadto mapy, informacje pogodowe oraz przypominają o zapisanych w kalendarzu zadaniach.

Na razie nie wiemy kiedy urządzenie pojawi się w sprzedaży. Aktualnie ma status prototypu, więc zainteresowani będą musieli trochę poczekać. Spekuluje się, że ich cena wyniesie około 250 - 600 dol.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto