A A A

Rządowe instytucje okradane przez gigantów IT

1 sierpnia 2011, 12:34
Rządowe instytucje okradane przez gigantów IT

Komisja ds. administracji publicznej w Wielkiej Brytanii ogłosiła, iż ogromne sumy pieniędzy są marnowane przez rząd na technologie informatyczne – czytamy w serwisie BBC.

Zdarzały się przepłacenia rzędu dziesięciokrotnej wartości określonego sprzętu. Cena jednego PCta często wynosiła 3500 funtów. Mimo tego faktu, rząd twierdzi, że robi duże postępy w kwestiach dokonywania zakupu sprzętu komputerowego.

Komisja uważa, iż głównym czynnikiem odpowiedzialnym za mające miejsce sytuacje jest brak znajomości branży IT przez osoby pracujące w rządzie. Drugą przyczyną jest zbyt duże zaufanie w stosunku do firm, z którymi są podpisywane kontrakty. Zdaniem komisji rząd będzie skazany na ciągłe powtarzanie tych samych błędów, jeżeli nie nauczy się być bardziej inteligentnym w swoich decyzjach, oraz kontaktach z dostawcami rozwiązań IT.

Koalicja rządowa domaga się wstrzymania projektów, których cena przekracza 100 milionów funtów. Ma to pomóc w redukcji deficytu budżetowego – podaje serwis BBC.

Urzędnicy poinformowali, iż średnia kwota przeznaczana na zakup komputera, wynosząca 3500 funtów nie jest wydawana wyłącznie na jego zakup. W sumie zawarte są również wydatki związane z zakupem aplikacji, oraz wdrożeniem infrastruktury.

Jesienią 2010 roku rząd podał do wiadomości, iż zezwoli szpitalom korzystać w większym stopniu ze swojego sprzętu. Ma to pomóc w zaoszczędzeniu 700 milionów funtów.

W 2009 roku całkowite wydatki przeznaczone na projekty IT wyniosły 12 miliardów funtów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto