A A A

SMS już pełnoletni

3 grudnia 2010, 12:22
SMS już pełnoletni

Wiadomości SMS (Short Message Service) na stałe wpisały się już w telekomunikacyjny krajobraz świata. 3 grudnia 2010 roku usługa ta obchodzi swoje 18. urodziny.

Pierwszego smsa w historii wysłał Neil Papworth – pracownik sieci komórkowej Vodafone – w 1992 roku. Zawierał on życzenia skierowane do kolegów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Gdy wymyślono krótkie wiadomości tekstowe wysyłane na komórki, nikt nie przewidywał, że ostatecznie przybiorą one taką formę, jaką znamy dzisiaj. Na samym początku zakładano bowiem, że staną się one platformą komunikacyjną na linii operator → klient w ramach konkretnej sieci komórkowej. W tamtych czasach nie istniała w ogóle infrastruktura, która pozwoliłaby na przesyłanie smsów pomiędzy różnymi sieciami. Jak zatem trafiły one do powszechnego użytku? Dzięki młodzieży, której tak spodobała się nowa forma komunikacji, że operatorzy postanowili podjąć ryzyko jej wprowadzenia.

Smsów można nie lubić, ale przyznać trzeba, że drastycznie wpłynęły one na pojęcie współczesnej komunikacji.

Foto: stock.xchng / tap78


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto