A A A

SP1 do Visty ma kłopoty ze sterownikami

7 lutego 2008, 14:57
SP1 do Visty ma kłopoty ze sterownikami

Razem z informacją o skierowaniu do produkcji pierwszych wersji językowych Vista Service Pack 1 (angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka i japońska), Microsoft przedstawił program dystrybucji zestawu poprawek.
Okazuje się, że z powodu niepoprawnie działających sterowników do niektórych urządzeń, zestawu poprawek nie będzie można od razu pobrać za pomocą automatycznej aktualizacji – Windows Update.

SP1 do wspomnianych wyżej wersji językowych ma się pojawić na witrynie Microsoftu w połowie marca. Przed instalacją poprawek Vista sprawdzi, czy w systemie zainstalowane są niekompatybilne sterowniki. Jeśli je znajdzie, zasugeruje użytkownikowi rezygnację z instalacji SP1 – poprawki będzie można zainstalować na własne ryzyko.
Jako automatyczna aktualizacja SP1 zaistnieje dopiero w połowie kwietnia, ale opisana wcześniej procedura kontroli zainstalowanych sterowników zostanie utrzymana. Automatyczna aktualizacja będzie zarzucona w razie znalezienia niekompatybilnych driverów.
Także w kwietniu rozpocznie się produkcja Service Packa w pozostałych wersjach językowych.

Utrudnienia w instalacji SP1 potrwają prawdopodobnie do czasu, gdy wszyscy producenci urządzeń opracują kompatybilne sterowniki. Microsoft twierdzi, że przekazał już producentom odpowiednie instrukcje i wskazówki dotyczące tworzenia poprawnie działających driverów. Całe zamieszanie ma dotyczyć niewielu urządzeń.

Źródło: Windows Vista Blog


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto