A A A

Samsung: 75-calowy LED i 55-calowy OLED na IFA 2012

31 sierpnia 2012, 10:52
Samsung: 75-calowy LED i 55-calowy OLED na IFA 2012

Samsung Electronics prezentuje na targach IFA 2012 55-calowy telewizor ES9500 OLED TV. Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością obrazu oraz wyjątkowym wzornictwem. Nie zabrakło też 75-calowego LED ES9000 Smart TV i najnowszych usług z Samsung Smart Hub.

55-calowy telewizor Samsung ES9500 OLED TV dostarcza wyjątkowych wrażeń za sprawą obrazu, na którą składa się wysoki współczynnik kontrastu, żywsze barwy i krótszy czas reakcji. Samoświecące piksele generują naturalne barwy o 20 procent żywsze niż w telewizorach LED. Technologia OLED potrafi również odróżniać stopnie czerni, co zapewnia wysoki współczynnik kontrastu, a zatem precyzyjne oddawanie kształtów i subtelnych barw, nawet w najciemniejszych scenach. Ponieważ ES9500 nie potrzebuje oddzielnego źródła światła, zapewnia czas reakcji krótszy o tysiąc razy, niż w telewizorach LED, eliminując rozmycie spowodowane ruchem. Dzięki tej prędkości dynamiczne sceny wyglądają bardzo naturalnie, a obraz 3D jest pozbawiony przesłuchu.

Telewizor ES9500 ma minimalistyczny design, prawie niezauważalne metaliczne obramowania, a mała kamera wbudowana w ramkę chowa się, gdy nie jest używana. Przewody i złącza można schować w stojaku telewizora.

Dzięki dużej szybkości przetwarzania oraz innowacyjnemu systemowi dźwięku bezprzewodowego telewizor Samsung OLED TV obsługuje nową funkcję Samsung Multi View. Funkcja ta umożliwia dwóm osobom jednoczesne oglądanie różnych programów na tym samym ekranie przy użyciu okularów Samsung Multi View 3D z wbudowanymi słuchawkami.

75-calowy telewizor LED Samsung ES9000 Smart TV ma cienką obudowę o różowo-złotym wykończeniu, 9-milimetrową ramkę i wysuwaną kamerę. Zarówno OLED TV, jak i 75-calowy LED ES9000 Smart TV obsługują technologie Smart Interaction, Smart Content i Smart Evolution, które pojawiły się po raz pierwszy na początku tego roku w telewizorach Samsung Smart TV.

Dzięki technologii Smart Evolution telewizor będzie można rozbudować od strony tak, aby w przyszłości zapewnić dostęp do nowych funkcji. Stowarzyszenie European Image and Sound Association (EISA) przyznało niedawno telewizorom Samsung ES8000 tytuł „European Future Proof TV” za to, że każdego roku mogą stawać się jeszcze bardziej inteligentne.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto