A A A

Samsung: Wiemy, dlaczego Galaxy Note 7 eksplodował

23 stycznia 2017, 07:00
700 inżynierów przebadało 200 tysięcy sztuk Note'a 7. Cel? Ocenić, co sprawiło, że smartfon w tak wielu przypadkach potrafił zapalić się w trakcie używania lub ładowania.
Samsung: Wiemy, dlaczego Galaxy Note 7 eksplodował

Według koreańskich ekspertów, w konstrukcji smartfonu, ani jego oprogramowaniu nie było żadnej wady mogącej mieć wpływ na awarie, a akumulatory pochodzące z różnych źródeł nękały dwa inne problemy. Produkowane w fabrykach Samsung SDI ogniwa cierpiały na odkształcenia, które prowadziły do zetknięcia się dodatnich i ujemnych elektrod. Baterie produkowane przez Amperex miały za to wadę fabryczną w postaci uszkodzonej taśmy izolacyjnej.

Podczas konferencji, przedstawiciele Samsunga wielokrotnie podkreślili, że wina leży tylko i wyłącznie po stronie wykonawców baterii, a wszystkie sprzedawane w przyszłości urządzenia będą dokładnie sprawdzone pod tym względem i w pełni bezpieczne.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto