A A A

Samsung coraz bliżej akumulatora grafenowego

13 sierpnia 2019, 17:30
Samsung pracuje nad grafenowymi akumulatorami od kilku lat i prawdopodobnie jest już blisko sukcesu.
Samsung coraz bliżej akumulatora grafenowego

Odpowiednio użyty grafen pozwala na magazynowanie energii i istotne skrócenie czasu ładowania. Dlatego Samsung intensywnie pracuje nad wykorzystaniem tego materiału. Już w 2016 roku w Galaxy Note 7 zastosowano akumulatory grafenowe, które jednak nadmiernie się przegrzewały, co doprowadzało nawet do wybuchów. Rok później firma ogłosiła, że jej badacze opracowali „kulkę grafenową", która umożliwia pięciokrotne skrócenie czasu ładowania w porównaniu ze standardowymi akumulatorami litowo-jonowymi.

Jak wynika z twitterowej korespondencji dziennikarza Evana Blassa z przedstawicielem Samsunga, firma chce skomercjalizować urządzenie z akumulatorem grafenowym w ciągu najbliższych dwóch lat.

Jak każda przełomowa technologia, akumulatory grafenowe są bardzo drogie, dlatego wyzwaniem jest zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów ich wytwarzania.

fot. Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (22)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto