A A A

Samsung wprowadza pierwszą pamięć 12 Gb DRAM LPDDR4

9 września 2015, 10:10
Samsung rozpoczął masową produkcję pierwszych w branży przeznaczonych do urządzeń mobilnych, 12-gigabitowych (Gb) układów pamięci typu low-power double data rate 4 (LPDDR4), opartych na zaawansowanej technologii wykonania w procesie 20 nanometrów (nm).
Samsung wprowadza pierwszą pamięć 12 Gb DRAM LPDDR4

Najnowsza pamięć LPDDR4 powinna znacznie przyspieszyć wprowadzenie na całym świecie pamięci DRAM o dużej pojemności przeznaczonych do urządzeń mobilnych. Pamięć 12 Gb LPDDR4 wnosi największą pojemność i najwyższą dostępną prędkość w układach DRAM, jednocześnie oferując wysoką efektywność energetyczną.

W porównaniu z poprzednią pamięcią 8 Gb LPDDR4 w klasie wykonania 20 nm wersja 12 Gb jest o ponad 30 proc. szybsza, osiągając 4266 megabitów na sekundę (Mbps), jest także dwukrotnie szybsza od DRAM DDR4 dla komputerów PC, choć zużywa o 20 proc. mniej energii. Ponadto wydajność produkcji 12 Gb LPDDR4 zwiększono o ponad 50 proc. w porównaniu do pamięci 8 Gb LPDDR4 w klasie wykonania 20 nm, co dodatkowo podniesie zapotrzebowanie na większą pojemność pamięci w urządzeniach mobilnych wysokiej klasy.

Pamięć 12 Gb LPDDR4 umożliwia utworzenie 3- lub 6-gigabajtowych (GB) pakietów pamięci mobilnych DRAM, odpowiednio z dwoma lub czterema mikroukładami i stanowi jedyne rozwiązanie umożliwiające utworzenie pakietu 6 GB LPDDR4. We flagowych urządzeniach kolejnej generacji 6‑gigabajtowa pamięć mobilna DRAM LPDDR4 umożliwi wielozadaniowość i maksymalną wydajność. Ponadto pakiet 6 GB wykonany przy użyciu nowych 12 Gb pamięci LPDDR4 można wpasować w to samo miejsce wykorzystywane do dostępnych obecnie pakietów 3 GB LPDDR4, co sprawi, że nowe urządzenia mobilne będą mogły być mniejsze i bardziej wydajne.

Samsung przewiduje, że pamięć LPDDR4 przeznaczona do urządzeń mobilnych, pozwoli w najbliższych latach zwiększyć obecność nie tylko w segmencie smartfonów i tabletów, ale również ultracienkich PC, segmencie motoryzacyjnym czy internecie rzeczy (IoT).

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto