A A A

Sapphire R7 250 Ultimate - karta dla ceniących ciszę

3 lutego 2014, 13:31
Sapphire R7 250 Ultimate - karta dla ceniących ciszę

W ofercie firmy Sapphire pojawiła się nowa karta graficzna – Sapphire R7 250 Ultimate. To pierwszy całkowicie bezgłośny model z nowej generacji produktów opartych o uznaną architekturę GCN (graphics core next) od AMD.

Sapphire R7 250 Ultimate jest pierwszą na rynku kartą z serii R oferującą pasywny system chłodzenia z wykorzystaniem ciepłowodów i radiatora bez dodatkowego wentylatora. Oznacza to, że karta nie wytwarza żadnego hałasu, a ponadto ma zwiększoną wytrzymałość ze względu na brak poruszających się elementów mechanicznych. Karta posiada wszystkie cechy serii R7 i procesorów graficznych GCN, zaś brak aktywnego chłodzenia czyni ją idealną propozycją do komputerów typu HTPC (Home Theater PC) oraz systemów zastosowania ogólnego, w których istotne jest zachowanie jak najcichszej pracy. Zwolennikom gier online i okazjonalnym graczom przypadnie do gustu bezgłośne działanie karty i architektura GCN umożliwiająca grę w rozdzielczości 1080p ze średnimi ustawieniami.

Model R7 250 Ultimate posiada procesor graficzny taktowany z częstotliwością 800 MHz oraz 1 GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 1125 MHz (efektywna przepustowość 4.5 GB/s). Według informacji producenta jest to najszybszy chłodzony pasywnie model karty graficznej ze 128-bitową magistralą pamięci dostępny na rynku.

Praca na kilku ekranach staje się coraz popularniejsza i seria kart Sapphire R7 wspiera ją w ramach technologii AMD Eyefinity drugiej generacji. Model R7 250 Ultimate obsługuje do 3 monitorów w trybie AMD Eyefinity. Ponadto karty z serii R7 są w stanie generować osobne, niezależne kanały dźwiękowe, co pozwala prawidłowo powiązać odpowiednie treści audio z aplikacjami na wielu wyświetlaczach.

Seria kart R7 to czwarta generacja produktów z procesorami graficznymi firmy AMD zgodnych ze specyfikacją DirectX 11. Karty Sapphire R7 obsługują w pełni biblioteki DirectX 11.2 oraz system Windows 8.1, zapewniając wsparcie dla wszystkich funkcji API Microsoftu, takich jak DirectCompute11 czy wielowątkowa komunikacja z CPU. Łączność z PC odbywa się przez złącze PCI-Express trzeciej generacji. Możliwe jest zestawianie kilku kart i stworzenie tym samym systemu CrossFireX na kompatybilnych płytach głównych - pozwoli to uzyskać jeszcze wyższą wydajność podsystemu graficznego.

Zawarta w architekturze GCN funkcja APP Acceleration wspomaga działanie wymagających aplikacji, umożliwiając skorzystanie z bardzo dużej wydajności procesora graficznego do obliczeń równoległych, takich jak np. kodowanie wideo. Może też usprawniać działanie programów codziennego użytku, takich jak przeglądarka internetowa, aplikacje pakietu Office czy narzędzia kompresji plików.

Karta Sapphire R7 250 Ultimate jest już dostępna w sprzedaży. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi około 375 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto