A A A

Skanery Plustek OpticFilm

29 marca 2012, 08:44
Skanery Plustek OpticFilm

Firma Modecom wprowadziła do sprzedaży serię urządzeń dedykowanych do skanowania slajdów i negatywów OpticFilm.

Seria Plustek OpticFilm to energooszczędne skanery przeznaczone do skanowania negatywów i slajdów o rozmiarze 35 mm. Wszystkie skanery z nowej serii OpticFilm zapewniają wysoką rozdzielczość optyczną, która sięga aż do 7200 dpi. Warto wspomnieć o zastosowanych w konstrukcji urządzeń źródła światła LED. Dzięki wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii, skanery podczas pracy zużywają o wiele mniej energii, niż skanery z tradycyjnym źródłem światła. Zastosowanie technologii LED pozwala również na uzyskanie w skanowanych materiałach żywszych oraz głębszych kolorów.

W zależności od wybranego zestawu, wraz z urządzeniem, użytkownicy otrzymują również pakiet oprogramowania. Na uwagę zasługuję oprogramowanie SilverFast, które dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji (Multi-Exposure) umożliwia min. zwiększenie zakresu dynamiki, co w efekcie przekłada się na wydobycie więcej szczegółów w cieniach oraz znacznej eliminacji szumów. Z kolei dodatkowa funkcja iSRD umożliwia pracę nawet ze słabej jakości negatywem, usuwając już z gotowego obrazu plamki, rysy oraz kurz, które były widoczne na oryginalnym negatywie.

Do zestawu producent dołącza futerał do transportu oraz dwa podajniki, które chronią materiały przed uszkodzeniem podczas procesu skanowania. Pierwszy przeznaczony do skanowania slajdów zmontowanych w ramkach, drugi z kolei przystosowany jest do podawania pasków filmu o długości do sześciu klatek.

Sugerowana cena detaliczna urządzeń:

OpticFilm 8100: 1099 PLN

OpticFilm 8200 iSE: 1399 PLN

OpticFilm 8200i Ai: 1999 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto