A A A

Skype w telewizorach Panasonic

2 lipca 2010, 12:52
Skype w telewizorach Panasonic

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę internetową TY-CC10, która rozszerza funkcjonalność Viera Cast w telewizorach Panasonic o możliwość prowadzenia video-rozmów przez komunikator Skype.

Od początku lipca użytkownicy telewizorów Panasonic Viera serii VT, V20, G20 i wybranych modeli serii D28 mogą rozszerzyć funkcjonalność swojego telewizora o możliwość prowadzenia video-rozmów z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie. Wprowadzona do sprzedaży w Polsce kamera internetowa TY-CC10 stwarza możliwość korzystania z usługi komunikacji w wysokiej rozdzielczości poprzez popularny komunikator Skype.

Komfort komunikatora Skype dostępnego na platformie Viera Cast to przede wszystkim wygoda prowadzenia rozmów z całym światem z domowej kanapy w formacie telewizyjnym, który daje poczucie naturalności ze względu na wielkość obrazu naszego rozmówcy, ale również wysoka jakość projekcji i dźwięku. Kamera Panasonic zapewnia przekaz strumienia obrazu w maksymalnej rozdzielczości HD 1280x720, w formacie H.264, z prędkością do 22 fps (lub do 30 fps w formacie VGA). Jej zaawansowany system audio został zbudowany na bazie czterech bezkierunkowych, szerokokątnych mikrofonów, które dla zwiększenia jakości transmisji dźwięku i jego rejestrowania zostały wyposażone w system kancelacji echa, eliminujący pogłos, który mógłby powstać w dużych pomieszczeniach. Prosty montaż na szczycie obudowy telewizora oraz zasilanie przez wejście USB 2.0 pozwala zarówno na szybką instalację doraźną, jak i stałą, która pozwoli na prowadzenia rozmów za każdym razem, gdy ktoś będzie się chciał z nami skomunikować. Kamera TY-CC10 dzięki swoim parametrom technicznym umożliwia prowadzenie video-rozmów przez kilka osób siedzących np. na tej samej kanapie, czego nie może zapewnić kamera internetowa zainstalowana do komputera PC. Obraz zbierany przez obiektyw nie traci na jakości nawet wtedy kiedy dystans dzielący rozmówców od kamery wynosi 5m.

Dodatkową zaletą usługi komunikatora Skype jest możliwość prowadzenia obok video-rozmów również komunikacji tekstowej. Po podłączeniu do telewizora klawiatury QWERTY przez wejście USB można komunikować się ze znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych.

Usługa komunikatora Skype w Viera Cast telewizorów Panasonic wymaga podłączenia telewizora do szerokopasmowego łącza internetowego za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto