A A A

Smartband Razera o nazwie Nabu

9 stycznia 2014, 09:41
Smartband Razera o nazwie Nabu
Razer wchodzi na rynek "wearable tech" - na targach CES pokazała smartband Nabu. Opaska łączy funkcje powiadomień, śledzenia aktywności, bezpośredniej łączności z innymi funkcjami.

Razer Nabu wykorzystuje technologię umożliwiającą przesyłanie powiadomień ze smartfona prosto na nadgarstek użytkownika oraz na precyzyjne śledzenie aktywności i analizowanie jego danych. Co więcej, zewnętrzni deweloperzy mogą wykorzystać tę platformę do tworzenia tysięcy aplikacji, które w całkiem nowy sposób wykorzystają dane związane między innymi z położeniem czy otoczeniem użytkownika.

Główne cechy Razer Nabu:

1.Powiadomienia bezpośrednio na Twoim nadgarstku. Razer Nabu posiada 2 ekrany OLED - Public Icon Screen i Private Message Screen. Pierwszy z nich jest ulokowany na wierzchu, a jego funkcją jest powiadamianie o nadchodzących połączeniach, e-mailach czy powiadomieniach przesyłanych przez aplikacje. Drugi ekran jest ulokowany na dole nadgarstka i wyświetla szczegółowe informacje, np. odebrane wiadomości czy inne prywatne informacje, które dzięki umiejscowieniu ekranu pozostaną poufne.

2. Zaawansowane czujniki do analizowania danych. Razer Nabu posiada zestaw zaawansowanych sensorów, dzięki którym wybrane przez użytkownika aplikacje mogą analizować dane takie, jak położenie, przebyty dystans (np. liczba wykonanych kroków, przebytych schodów itp.), danych dotyczących cyklu snu i wiele innych. Zbieranie tych danych ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej codziennej aktywności fizycznej. Aplikacje pobierają wyłącznie dane, które zostaną zaakceptowane przez użytkownika. Dołączona aplikacja pozwoli na szybkie i czytelne zarządzanie danymi udostępnianymi innym aplikacjom.

3. Pierwsza prawdziwa opaska społecznościowa. Razer Nabu to także bezpośrednia komunikacja pomiędzy urządzeniami, dzięki której użytkownicy zlokalizują przyjaciół czy wspólnych znajomych i innych użytkowników, w oparciu o spersonalizowane ustawienia.

Pobierane dane oraz pre-konfigurowane szablony i gesty Razer Nabu będą udostępnione w otwartej platformie deweloperskiej, aby umożliwić łatwy rozwój produktu zarówno przez inżynierów Razer, jak i zewnętrzne firmy. Deweloperzy łatwo stworzą zupełnie nowe aplikacje, lub rozwiną istniejące programy.

Opaska Razer Nabu jest dostarczana z aplikacją konfiguracyjną (iOS, Android), dzięki której użytkownicy w jednym miejscu dokonają wszelkich ustawień związanych z profilem, powiadomieniami, udostępnianymi danymi, synchronizacją i z innymi. Razer Nabu będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie pod koniec I kwartału bieżącego roku (cena detaliczna zostanie potwierdzona), natomiast zainteresowani twórcy oprogramowania już teraz mogą zakupić wersję deweloperską w atrakcyjnej cenie deweloperskiej, wynoszącej 49 dol.

Razer Nabu, najważniejsze cechy:

Dostępność: Światowa premiera w I kwartale 2014

Cena: Wersja deweloperska: 49 dol. Cena detaliczna: do potwierdzenia.

Wyświetlacze i czujniki: Public Icon Screen (32x32 pikseli OLED), Private Message Screen (128x32 pikseli OLED), Akcelerometr, Wysokościomierz, Silnik wibracji (cylindryczny)

Software: Kompatybilność z iOS i Android, Aplikacja Nabu Utility służąca do konfiguracji

Zasilanie i bateria: Bateria Litowo-Polimerowa, 7 dni bez ładowania, Kabel ładowania USB w zestawie

Odporność na wodę i warunki atmosferyczne: Odporna na deszcz i zachlapanie

Zalecana temperatura otoczenia: - 20C do 450C

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto