A A A

Smartwatch Qualcomm Toq

9 września 2013, 16:00
Smartwatch Qualcomm Toq

Nie tylko Samsung i Sony mają swoje "mądre zegarki" - to grona firm z tą technologią dołączył właśnie Qualcomm.

Qualcomm Toq (‘talk’) stworzony został, aby służyć jako drugi wyświetlacz smartfonu. Będzie wykorzystywał energooszczędną, refleksyjną technologię Qualcomm Mirasol - należącą do Qualcomm MEMS Technologies, Inc. - która umożliwi stałe korzystanie z wyświetlacza, bezprzewodowe ładowanie technologii Qualcomm WiPower LE oraz prawdziwe stereofoniczne audio w technologii Bluetooth.

Toq jest mniejszy niż Galaxy Gear (1,55 cala), ma także słabszy procesor (200 Mhz). Do plusów należy zaliczyć fakt, że Toq współpracuje z urządzeniami mającymi system Androida 4.0. Ciekawie zapowiada się także wyświetlacz Mirasol, oparty na rozwiązaniach przywodzących na myśl E-ink. Zatem możemy spodziewać się znacznie dłużej pracy, a promienie słoneczne nie sprawią, że ekran stanie się nieczytelny.

Zawsze aktywna, zawsze połączona i zawsze widoczna technologia Toq to swoisty "Cyfrowy Szósty Zmysł". Poprzez mignięcie na naszym nadgarstku lub szept do ucha komunikuje nam to, czego potrzebujemy, dokładnie wtedy, kiedy musimy to wiedzieć - powiedział dr Paul E. Jacobs, prezes zarządu oraz CEO Qualcomm.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto