A A A

Snoopy poleci na Księżyc

15 listopada 2021, 07:00
Kultowa postać z komiksu „Peanuts" weźmie udział w bezzałogowej misji Artemis I.
Snoopy poleci na Księżyc

Snoopy eksploruje przestrzeń kosmiczną

Agencja NASA zapowiada, że misja Artemis I odbędzie się na początku przyszłego roku. Snoopy będzie ubrany w niestandardowy pomarańczowy kombinezon lotniczy, rękawiczki i buty z naszywką „NASA".

Skąd wziął się ten pomysł i co wspólnego ma pocieszny łaciaty pies z kosmosem? Otóż Snoopy stał się pierwszym na świecie beaglem, który wylądował na powierzchni Księżyca w komiksach „Peanuts" autorstwa zmarłego Charlesa M. Schulza w 1969 roku. Od imienia bohatera „Orzeszków" został nazwany moduł księżycowy Apollo 10.

Niespełna 60 lat później Snoopy znów poleci w kosmos, tyle że już nie na kartach książki, a w rzeczywistości. Oczywiście podróż ta nie będzie tylko turystyczna. Wypchany psiak będzie służył jako wskaźnik zerowej grawitacji na statku kosmicznym Orion podczas lotu wokół Księżyca.

fot. NASA/2021 Peanuts Worldwide LLC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto