A A A

Sony - trzy nowe projektory do kina domowego

2 września 2017, 10:00
Firma Sony wzbogaca ofertę projektorów do kina domowego o trzy nowe, zaawansowane modele, obsługujące obraz 4K HDR.
Sony - trzy nowe projektory do kina domowego

Aby umożliwić widzom oglądanie materiałów HDR z różnych źródeł, nowe projektory obsługują nie tylko format HDR10, będący standardem dla obrazu UHD, lecz także HLG, wykorzystywany przez stacje telewizyjne i serwisy internetowe.

Projektor VPL-VW760ES wyświetla wysokiej jakości obraz, a jego trwałe, laserowe źródło światła ma jasność 2000 lumenów. Rozwiązanie to zapewnia duży dynamiczny kontrast, ponieważ intensywność źródła światła dostosowywana jest w czasie rzeczywistym do jasności sceny. W rezultacie jasne sceny stają się żywsze, a ciemne zyskują dodatkową głębię. Technologia TRILUMINOS zapewnia szersze spektrum barw, więcej odcieni i bogatsze faktury niż standardowe systemy projekcyjne. Stabilny, niezamazany obraz przy wyświetlaniu szybko zmieniających się scen to zasługa technologii Motionflow. Ze względu na kompaktowe wymiary (głębokość 496 mm, o 40% mniejsza niż obecnego modelu z laserowym źródłem światła) projektor można z łatwością zainstalować na półce - lub zawiesić pod sufitem. Laserowe źródło światła eliminuje też potrzebę wymiany lampy, a przez to upraszcza konserwację. Laser, tak jak inne elementy projektora, odznaczają się dużą trwałością i nie wymaga wymiany nawet przez 20 000 godzin pracy.

Uniwersalny projektor VPL-VW360ES pozwala oglądać obraz 4K HDR o jasności 1500 lumenów. Zastępuje on model VPL-VW320ES, od którego różni się dodatkowymi funkcjami, takimi jak Advanced Iris, zwiększająca dynamiczny kontrast do 200 000:1, czy pamięć położenia obrazu, dostosowująca współczynnik kształtu obrazu do wyświetlanego materiału.

Model VPL-VW260ES jest projektorem 4K HDR o umiarkowanej cenie. Ma jasność 1500 lumenów, a z pozostałymi dwoma projektorami łączy go wiele wspólnych cech, jak panel SXRD o rzeczywistej rozdzielczości 4K oraz technologie Reality Creation i TRILUMINOS. Projektory VPL-VW360ES i VPL-VW260ES są dostępne w wersji czarnej i białej, co ułatwia ich dostosowanie do różnych wystrojów wnętrz. Ułatwieniem przy instalacji są też niewielkie wymiary, 2,06x zoom i szeroki zakres zmian położenia osi obiektywu (ang. Lens Shift).

Modele VPL-VW360ES i VPL-VW260ES są już w sprzedaży. Dostawy laserowego projektora VPL-VW760ES rozpoczną się w listopadzie 2017 r.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto