A A A

Sony i nowy wymiar smartfonowej fotografii

17 sierpnia 2013, 08:17
Sony i nowy wymiar smartfonowej fotografii

Na targach IFA w Berlinie prawdopodobnie zobaczymy bardzo oryginalny i nietypowy pomysł Sony - specjalne, autonomiczne obiektywy do smartfonów.

"Obiektywy" będą prawdopodobnie nosić nazwy DSC-QX10 oraz DSC-QX100. Pierwszy ma sensor 20-megapikselowy CMOS 13,2 na 8,8 mm. Drugi będzie mógł pochwalić się zoomem optycznym razy 10 (25-250 mm). Jego sensor ma być 18-megapikselowy (6,17 na 4,55 mm). Jak zatem widać, to tak naprawdę nie "obiektywy", co - oczywiście trochę upraszczając - aparaty bez wyświetlacza i przycisków potrzebnych do ich obsługi. Przynajmniej niektórych - bo na zdjęciach widać coś, co przypomina spust migawki.

Wymieniona powyżej optyka została zastosowana w aparatach Sony RX 100 II (w przypadku QX10) oraz WX150 (w QX100). Co więcej, na zdjęciach, które wyciekły, prawdopodobnie widać tajemniczy telefon Honami, który z pewnością zostanie zaprezentowany 4 września przed rozpoczęciem targów IFA 2013 w Berlinie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto