A A A

Specjalny Google Doodle z okazji dnia babci

21 stycznia 2014, 13:31
Specjalny Google Doodle z okazji dnia babci

Google postanowiło uczcić okolicznościowym Doodle przypadający dziś Dzień Babci. Nie każdy wie jednak, że oprócz Polski święto babć obchodzą 21 stycznia tylko dwa inne kraje.

21 stycznia babcie dostaną od swoich wnuków prezenty także w Bułgarii i Brazylii. We Francji święto to obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca, w Hiszpanii - 26 lipca. Amerykanie i Kanadyjczycy świętują Narodowy Dzień Dziadków przypadający na pierwszą niedzielę po tamtejszym Święcie Pracy (wrzesień). W Wielkiej Brytanii Dzień Dziadków również jest świętem ruchomym i celebruje się go w pierwszą niedzielę października. W tym samym miesiącu Dzień Babci i Dziadka od niedawna obchodzą też Rosjanie.

Pomysł obchodzenia Dnia Babci w Polsce przypisuje się prasie. W 1964 roku ideę tę lansował magazyn "Kobieta i Życie". Rok później dołączył się także "Express Poznański", który wykorzystał do promowania święta babć 85 urodziny aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej. Jubilatka dostała od dziennikarzy prezent, jednak oficjalnie wręczono go właśnie z okazji Dnia Babci. Żart sprawił, że wielu ludzi zaczęło obchodzić 21 stycznia jako święto babci. W roku 1966 data ta została również upowszechniona za sprawą akcji "Expresu Wieczornego".


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto