A A A

Śpiewać każdy może?

1 września 2021, 15:00
Aplikacja Wombo służąca do tworzenia śpiewających deepfake’ów podbija internet.
Śpiewać każdy może?

10 milionów pobrań

W samym Google Play program pobrano już 10 mln razy. Użytkownicy przyznali mu średnią ocenę 4,4 na 5 (a w Apple App Store 4,9/5). Wynik ten osiągnięto zaledwie w kilka miesięcy. Apikacja jest w czołówce najpopularniejszych programów w kategorii „Zdjęcia i wideo".

 

Wystarczy jedno zdjęcie

Sukces programu polega na jego prostocie. Wystarczy tylko jedno zdjęcie, by sztuczna inteligencja przygotowała tzw. deepfake – w tym przypadku jest to animacja ukazująca śpiewającą twarz. Można wykorzystać do tego fotografie z galerii lub po prostu zrobić sobie selfie. Następnie wybieramy jeden z dostępnych podkładów muzycznych. Samo przetwarzanie przesłanego pliku zajmuje tylko chwilę. Później można śmiać się już z efektu finalnego. Oczywiście najwięcej emocji wzbudzają filmiki utworzone ze zdjęć celebrytów, a szczególnie polityków, np. Władimira Putina, Mateusza Morawieckiego czy Jarosława Kaczyńskiego.

Z aplikacji można korzystać bezpłatnie. Jest też opcja premium (18,99 zł miesięcznie lub 114,99 zł rocznie), w której usunięte są reklamy oraz udostępniono szerszą bibliotekę utworów.

fot. Wombo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto