A A A

Sposób na mocne hasła? Naga kobieta

7 marca 2011, 14:09
Sposób na mocne hasła? Naga kobieta

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa bardzo ważna. Dlatego też duże znaczenie ma jakość haseł stosowanych przy logowaniu do różnych serwisów. Jak zachęcić użytkowników, by tworzyli mocne hasła? Pokazać im nagą kobietę.

Deweloperzy z platform45 wpadli na nietypowy pomysł. Z prawej strony pola hasła umieścili 8-bitową grafikę przedstawiającą kobietę. W zależności od mocy wpisywanego hasła, grafika zmienia się. Całość ma raczej humorystyczny wymiar, wszyscy Internauci głodni wrażeń będą rozczarowani. Ale jeśli mowa o bezpieczeństwie – wszystkie chwyty dozwolone.

Twórcy z platform45 udostępnili na swojej stronie specjalny skrypt, pozwalający na umieszczenie takiego pola na własnej witrynie. Adres: http://www.nakedpassword.com/.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto