A A A

Spotify ostrzega

31 stycznia 2022, 17:10
Na platformie Spotify pojawią się ostrzeżenia przed informacjami medycznymi spoza głównego nurtu.
Spotify ostrzega

Na Spotify nie posłuchasz o teoriach spiskowych.

Platforma podcastów Spotify zadeklarowała, że będzie dodawać do nagrań mówiących o COVID-19 ostrzeżenia przed narracją inna niż oficjalna. Na blogu prezesa serwisu Daniela Eka można znaleźć informację o wydaniu wytycznych dla twórców treści. Na Spotify po raz pierwszy opublikowano tego typu regulacje.

W wytycznych zawarto zakaz publikowania informacji mówiących o tym, że choroba COVID-19 nie istnieje albo zachęcających do umyślnego zarażania się w celu nabycia odporności. Zabroniono także rozpowszechniania twierdzeń, że szczepionki przeciw COVID-19 zostały stworzone do uśmiercania ludzi.

 

Joe Rogan jako „pandemiosceptyk”

Platforma opublikowała wytyczne po zamieszaniu, które wywołał niejaki Joe Rogan, gwiazdor serwisu, który zaprasza do swoich programów postacie wyrażające niepopularne poglądy na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.

Najwięcej emocji wzbudził podcast Rogana z współtwórcą preparatów mRNA, doktorem Robertem Malonem, który uważa, że epidemia jest manipulacją i nieuzasadnionym wzbudzaniem paniki.

Po tym programie wiele znanych postaci wyraziło swoje oburzenie, w tym Neil Young, który zagroził, że usunie swoje utwory z serwisu, jeżeli Spotify nie zablokuje podcastu z Malonem. Podcast został, a Young usunął swoje dzieła.

fot. EyestetixStudio – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto