A A A

Spotify pozwoli wpływać twórcom na nasze rekomendacje

4 listopada 2020, 14:20
Czego słuchają nasi ulubieni artyści? Dowiemy się niebawem.
Spotify pozwoli wpływać twórcom na nasze rekomendacje

Następna piosenka

Spotify rekomenduje nam obecnie kolejne utwory na podstawie piosenek już wcześniej wysłuchanych, kierując się ich podobieństwem. Może się to jednak okazać na dłuższą metę męczące, bo mocno ogranicza różnorodność proponowanych treści. Z tego powodu firma testuje odmienne metody rekomendacji.

 

Cyfrowe koleżeństwo

Autorzy serwisu chcą, by na słuchane przez nas materiały mieli wpływ... sami artyści. Dlatego też testują nowy algorytm, polegający na zaoferowaniu twórcom nowego narzędzia, pozwalającego oznaczyć konkretne utwory i albumy. Wybrane w ten sposób treści będą po prostu częściej pojawiać się na listach rekomendacji osób, które często słuchają nagrań autora rekomendacji.

 

Nic za darmo

Nie ma jednak róży bez kolców – usługa nie będzie do końca darmowa. Zapłacą za nią jednak nie użytkownicy, a twórcy, których twórczość została polecona. Za każde odtworzenie wynikające z rekomendacji innego artysty, polecany muzyk otrzyma mniej środków. Z drugiej strony i tak wydaje się to sprawiedliwą ofertą. Zawsze w końcu jest szansa, że uda się nam odkryć coś ciekawego i na playlisty polecanego muzyka będziemy po prostu częściej powracać.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto