A A A

Sterowniki Intel Arc Alchemist dla Linuksa

21 stycznia 2022, 14:00
Opublikowano sterowniki grafiki Arc Alchemist dla Linuksa.
Sterowniki Intel Arc Alchemist dla Linuksa

Linux obsłuży Arc Alchemist dzięki nowym sterownikom

Nowa wersja sterowników Intel Media Driver umożliwi obsługę kart graficznych Arc Alchemist w systemie Linux. Wydanie nosi numer 22.1.1 i oprócz Arc Alchemist obsłuży procesory ADL-N.

Chociaż sterowniki już są, nie widać na razie samych kart Arc Alchemist. Według informacji Intela miały się pojawić w pierwszym kwartale 2022 roku, jednak koncern odwołał ten termin. Nowy, który się pojawił to „rok 2022”.

Intel Arc – konkurencja dla kart Nvidii i AMD?

Arc to nowa marka wśród kart graficznych dla graczy. Podstawowy akcelerator Intel Arc A380 oparty o architekturę Xe HPG jest – zgodnie z testami SiSoft Sandra – wydajnościowo zbliżony do układu Nvidii GeForce RTX 3050 Ti montowanego w notebookach. Obsługuje DirectX 12 Ultimate oraz intelowską metodę skalowania Xe Super Sampling (XeSS).

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto