A A A

Strony oparte na WordPressie wciąż podatne na włamania

24 grudnia 2021, 08:00
Niezabezpieczona wtyczka do WordPressa jest nadal aktywna na wielu serwerach. Wydawca plug-inu zachęca do aktualizacji.
Strony oparte na WordPressie wciąż podatne na włamania

Pobierz wtyczkę

Po wykryciu we wtyczce do WordPressa dwóch poważnych luk bezpieczeństwa okazało się, że zagrożonych atakiem hakerskim jest ponad 3 mln stron internetowych. Wtyczka nazywa się All in One SEO, a błędy w niej pozwalają na podniesienie uprawnień użytkownika „Subskrybent" w WodPressie, zdalne wykonanie kodu i przejęcie witryny. Luki w kodzie wtyczki wykrył analityk z firmy Automattic, Marc Montpass.

Autorzy plug-inu wydali 7 grudnia poprawkę, która znalazła się w wersji 4.1.5.3 All in One SEO. Użytkownikom wersji wcześniejszych zaleca się jak najszybsze zaktualizowanie wtyczki.

Ze statystyk pobrań aktualizacji wynika, że niezabezpieczonych pozostało jeszcze ponad 820 tys. stron korzystających z All in One SEO.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto