A A A

Student sprzedał swoje zdjęcia za milion dolarów

17 stycznia 2022, 14:30
Selfie Indonezyjczyka osiągnęły zawrotne ceny w kryptowalucie.
Student sprzedał swoje zdjęcia za milion dolarów

Sultan Gustaf Al Ghozali, 22-letni student informatyki z Semarang w Indonezji sprzedał kolekcję swoich zdjęć za ponad milion dolarów. Może nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że były to najzwyklejsze selfie, które Sultan robił, siedząc przed komputerem lub po prostu stojąc.

Zdjęć jest około 1000 i obejmują 5 lat z życia młodego człowieka. Ghozali wyposażył je w poświadczenia NFT (niewymienialne tokeny) i wystawił na sprzedaż w serwisie OpenSea. Niektóre ze zdjęć osiągnęły cenę około 3 tys. dolarów w kryptowalucie ethereum (ETH). Cała kolekcja została sprzedana za 317 ETH, czyli około 1 041 325 USD.

Według danych serwisu DappRadar wielkość sprzedaży zasobów poświadczanych przez NFT osiągnęła w trzecim kwartale 2021 roku 10,7 mld dolarów. Jest to 8-krotny wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału.

fot. mohamed_hassan – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto