A A A

Superszybkie karty pamięci SanDisk

24 września 2008, 11:34
Superszybkie karty pamięci SanDisk

Firma SanDisk, znana głównie z produkcji kart pamięci, przedstawiła dziś na targach Photokina 2008 nowe karty CompactFlash (CF) z serii Extreme IV, charakteryzujące się zwiększoną wydajnością w stosunku do wcześniej dostępnych modeli.

Szybkość transmisji danych w ulepszonej serii kart pamięci flash typu CompactFlash zwiększono aż do 45 MB na sekundę (alternatywne oznaczenie: 300x).

Oprócz kart o dostępnych dotychczas pojemnościach (do 8 GB), w skład zaprezentowanej serii wchodzi całkiem nowy model SanDisk Extreme IV CompactFlash o pojemności 16 GB.

Tak wysoka wydajność nowych kart ma zapewnić większy komfort pracy, szczególnie z cyfrowymi lustrzankami. Dzięki szybkiej transmisji danych opóźnienia pomiędzy kolejnymi zapisywanymi, wielomegapikselowymi zdjęciami jest znacznie mniejsze, co przekłada się na możliwość wykonania większej liczby fotografii w krótszym czasie.

Rob Galbraith, profesjonalny fotograf i niezależny recenzent cyfrowego sprzętu do obróbki obrazu, przetestował model 16 GB i opublikował swoją recenzję na witrynie http://www.robgalbraith.com. Po przeprowadzeniu testów wydajności w aparatach Nikon D700 i Canon EOS-1D Mark III Rob Galbraith stwierdził, że nowa karta SanDiska oferuje największą szybkość zapisu spośród aktualnie dostępnych kart o pojemności 16 GB.

Wszystkie zaprezentowane modele, 4 GB, 8 GB oraz 16 GB, są już dostępne w sprzedaży. Ich ceny to odpowiednio: 84,5 euro, 169 euro oraz 281 euro (wszystkie ceny bez VAT).

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto