A A A

Świetlana przyszłość systemu Apple CarPlay

15 lipca 2014, 11:00
System Apple CarPlay Do 2019 r. ma się znaleźć w 24 milionach amerykańskich samochodów – taką przyszłość wróżą mu specjaliści.
Świetlana przyszłość systemu Apple CarPlay

Już wkrótce w coraz większej liczbie nowych samochodów będzie można znaleźć system CarPlay, który obsłużymy za pomocą komend głosowych i panelu dotykowego. Podobne rozwiązania obecnie oferują firmy wytwarzające systemy audio do samochodów osobowych - m.in. Pioneer i Alpine.

Firma analityczna ABI Research przekonuje, że w 2019 r. na terenie USA będą aż 24 miliony sztuk samochodów z platformą CarPlay na pokładzie. Nowe rozwiązanie zastąpi te obecnie stosowane, choć poważnym konkurentem w walce o konsumenta mogą okazać się systemy Google'a. Zaledwie dwa tygodnie po premierze Android Auto, system ten ma wsparcie 50 partnerów z branży motoryzacyjnej.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto