A A A

Synology prezentuje DiskStation DS213+

27 sierpnia 2012, 09:28
Synology prezentuje DiskStation DS213+

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS213+, nowy model dwudyskowego serwera NAS, zaprojektowanego jako bogate w funkcje rozwiązanie do przechowywania danych, kierowane do małych i średnich firm.

DS213+ korzysta z dwurdzeniowego procesora 1,067GHz i w środowisku Windows oraz konfiguracji RAID 1 uzyskuje średnią prędkość odczytu danych na poziomie 110,36 MB/s, a zapisu 84,31 MB/s. W trosce o komfort użytkowników, DS213+ posiada także 64-bitowy, zmiennoprzecinkowy układ obliczeniowy, który znacznie przyspiesza prędkość kodowania i dekodowania w aplikacjach, od których oczekuje się szczególnie dużej wydajności, np. powiązanych z obsługą multimediów. Dodatkowo, DS213+ oferuje usprawnione rozwiązania do monitoringu wideo, obsługując 12-kanałową, strumieniową transmisję obrazu z kamer IP w wysokiej rozdzielczości.

Synology DS213+ posiada gniazdo na karty SD, jedno złącze eSATA (podłączenie zewnętrznego urządzenia do przechowywania kopii zapasowej) oraz dwa porty USB 3.0 do szybszej wymiany plików. W odniesieniu do dysków twardych, serwer wspiera też mechanizm hot-swap, który dodatkowo zwiększa niezawodność systemu. Konstrukcja obudowy tłumi generowany przez urządzenie szum, a zastosowany w DS213+ wentylator o średnicy 92 mm gwarantuje wydajny obieg powietrza – głośność serwera wynosi jedynie 19,9 dB(A), co oznacza, że jego praca jest znacznie cichsza od standardowego komputera PC.

Za zarządzanie Synology DS213+ odpowiada DiskStation Manager 4.0 (DSM 4.0), system operacyjny wykorzystywany we wszystkich serwerach Synology DiskStation. DSM 4.0 oferuje szeroki zakres funkcji, które zwiększają efektywność i gwarantują łatwiejszą realizację zadań. System posiada elegancki interfejs użytkownika, który został zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości. Poprzednik nowego DS213+, model DS212+ uzyskał szereg medialnych rekomendacji na całym świecie, w tym 5/5 gwiazdek od holenderskiego PCM.

Synology DiskStation DS213+ trafia do sieci sprzedaży na całym świecie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto