A A A

Szkolne lektury za darmo

19 września 2007, 11:13
Szkolne lektury za darmo

Działa już serwis internetowy Wolne Lektury, udostępniający zupełnie za darmo szkolne lektury. Książki można przeglądać na stronie internetowej lub też pobrać i zapisać na dysku twardym – jest to całkowicie legalne. Zamieszczone lektury pochodzą z najlepszych wydań książkowych opublikowanych w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona. Pozycje opatrzono objaśnieniami, komentarzami i przypisami, których autorami są nauczyciele, wykładowcy akademiccy oraz pracownicy Instytutu Badań Literackich PAN.

Portal ma wygodną wyszukiwarkę, która pozwala przeszukiwać katalog przez podanie autora, gatunku literackiego oraz epoki, w której utwór powstał. Baza udostępnionych książek będzie cały czas powiększana. W pierwszym dniu działania serwis odwiedziło 20 tys. użytkowników.

Źródło: Wolne Lektury


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto