A A A

Szlachetna paczka po indyjsku

16 listopada 2021, 13:00
Kierownictwo indyjskiego oddziału Amazona zostało przesłuchane w sprawie wykorzystania platformy do przemytu marihuany.
Szlachetna paczka po indyjsku

Sztuczna inteligencja na drodze występku

Policja ze stanu Madhya Pradesh w środkowych Indiach aresztowała dwóch mężczyzn z 20-kilogramową paczką wypełnioną narkotykiem.

Po krótkim dochodzeniu policjanci odkryli, że zatrzymani korzystali z usług indyjskiego oddziału giganta e-handlu w celu wysyłania substancji odurzających dla zamawiających z różnych stanów.

Wysyłki dokonywali podając jako zawartość paczek suche liście stewii, naturalnego słodzika spożywczego, zamiennika cukru.

Przestępcy za pomocą Amazona przeszmuglowali w ten sposób ponad 1000 kg marihuany o wartości 148 000 dolarów.

Jak informuje policja, kierownictwo lokalnego Amazona zostało poproszone o wyjaśnienie, w jaki sposób ich platforma może być wykorzystywana do sprzedaży zakazanych substancji.

„Amazon korzysta z systemu sztucznej inteligencji, więc w transport marihuany jest zaangażowany na wielu poziomach - od zapewnienia wsparcia logistycznego po dostawę" – powiedział Manoj Singh, starszy funkcjonariusz policji w dystrykcie.

Amerykańska firma prowadzi w Indiach platformę handlową, na której sprzedawcy mogą wystawiać własne produkty; Amazon zapewnia im również obsługę logistyczną i magazynową.

„Nie zezwalamy na wystawianie i sprzedaż produktów zabronionych przez prawo w Indiach" – oświadczył rzecznik Amazona, dodając, że firma będzie współpracować z władzami.

W ostatnich latach władze indyjskie zwiększyły wysiłki w celu walki z narkotykami. Wielu znanych aktorów Bollywood i telewizyjnych celebrytów od zeszłego roku jest bacznie obserwowanych przez urzędników zajmujących się walką z nielegalnymi używkami.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto