A A A

Szybki kabel od Delocka

4 lipca 2012, 09:04
Szybki kabel od Delocka

Impakt – dystrybutor marki Delock w Polsce wprowadził na polski rynek kabel Thunderbolt. Nowy standard jest następcą aktualnych magistrali, takich jak USB, FireWire czy HDMI. Potencjalne właściwości tego kabla pozwalają przesłać film w standardzie Blu-Ray w blisko 30 sekund.

Thunderbolt (Light Peak) to standard przewodów, wtyków i protokołów służących do łączenia urządzeń elektronicznych takich jak tablet, laptop, czytnik kart itp. Nowy standard jest następcą aktualnych magistrali, takich jak USB, FireWire czy HDMI. Technologia oparta na rozwiązaniach PCI Express oraz DisplayPort pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 10 Gb/s. Potencjalne właściwości tego kabla pozwalają przesłać film w standardzie Blu-Ray w blisko 30 sekund.

Z faktu pojawienia się na rynku kabla Thunderbolt marki Delock ucieszą się użytkownicy sprzętu spod znaku nadgryzionego jabłka oraz najnowszych laptopów (innych producentów) gdzie zastosowano taki port. Zaletą kabla jest możliwość łączenia w trybie dysku twardego dwóch komputerów, a także łączenia kaskadowo kilku urządzeń takich jak laptop, zewnętrzny dysk twardy czy monitor osiągając w ten sposób błyskawiczny transfer danych.

Aby korzystać z pełnych prędkości magistrali Thunderbolt musimy jeszcze trochę poczekać ponieważ w tym momencie na rynku nie ma tak szybkich nośników pozwalających na wykorzystanie pełnych możliwości tego standardu.

Kabel jest objęty 3 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 169 zł

Specyfikacja:

- Złącze: „męsko – męskie”

- Chipset: Intel

- Technologia oparta o standard PCI Express i DisplayPort

- Zgodność z mini DisplayPport (brak wsparcia PCI)

- Daisy Chain (połączenia kaskadowe)

- Szybkość transmisji danych do 10 Gb / s

- Kolor: biały

Wymagania systemowe:

- Wolny port Thunderbolt


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto