A A A

T-Mobile i Sprint mają warunkową zgodę na fuzję

27 lipca 2019, 11:00
Po ponad roku od ogłoszenia planów połączenia jedni z największych operatorów komórkowych na rynku amerykańskim są krok bliżej do transakcji wycenianej na 26,5 mld dolarów. Departament Sprawiedliwości USA zaproponował w tej sprawie ugodę przewidującą kilka warunków do spełnienia.
T-Mobile i Sprint mają warunkową zgodę na fuzję

Fuzja T-Mobile i Sprinta, której plany ujawniono w kwietniu 2018 r., wymagała zgody Departamentu Sprawiedliwości USA i Federalnej Komisji Łączności. Jak podaje „New York Times", ta ostatnia już w maju br. poparła transakcję, gdy operatorzy zobowiązali się do inwestycji w rozwój sieci na terenach wiejskich i szybką rozbudowę sieci 5G. Choć wciąż 13 stanów USA walczy o zablokowanie fuzji, obawiając się ograniczenia konkurencyjności rynku, to Departament Sprawiedliwości wydał wstępną zgodę na transakcję.
Warunkiem jej finalizacji jest sprzedaż części pakietu klientów i zasobów częstotliwości Dish Network, operatorowi płatnej telewizji satelitarnej. Chodzi o klientów usług prepaid świadczonych przez Sprint (także jako Boost Mobile i Virgin Mobile) oraz część posiadanego przez Sprint widma radiowego. Firmy będą też musiały udostępnić Dish ponad 20 tys. witryn komórkowych i dziesiątki sklepów detalicznych. T-Mobile ma również przez siedem lat zapewnić firmie Dish „solidny" dostęp do swojej sieci. W tym czasie Dish będzie pracował nad rozwojem 5G - operator zapowiedział, że do połowy 2023 r. zbuduje sieć 5G obejmującej swoim zasięgiem 70 proc. Amerykanów.
Dzięki spełnieniu tych warunków, jak podkreślił Departament Sprawiedliwości w oświadczeniu, duże obszary obecnie niewykorzystywanego lub wykorzystywanego poniżej możliwości widma radiowego zostaną udostępnione konsumentom w formie wysokiej jakości sieci.

fot. Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto