A A A

Taniezakupy.pl - problemy niczym w Pobieraczek.pl

19 listopada 2013, 15:00
Taniezakupy.pl - problemy niczym w Pobieraczek.pl

Po sieci "szaleje" serwis Taniezakupy.pl - niczym Pobieraczek.pl, wykorzystuje on nieuwagę internautów nieczytających regulaminów i próbuje "złapać" ich na płatne usługi.

Taniezakupy.pl składają się tylko ze strony głównej, z elementami przypominającymi (celowe wprowadzanie w błąd) na przykład bloczki społecznościowe Facebooka. Próba wykonania jakiejkolwiek operacji kończy się rejestracją - ona sama przebiega, jak podobnie w przypadku Pobieraczki.pl. W regulaminie znajdziemy ukryty komunikat: "Akceptacja niniejszego regulaminu skutkuje złożeniem wiążącej oferty zawarcia odpłatnej dwunastomiesięcznej umowy o świadczenie elektronicznej usługi premium, której całkowity koszt wynosi sto czterdzieści dziewięć złotych (cena zawiera podatek od towarów i usług)". Całość została ukryta w kilkunastu linijkach tekstu. Bez cyfr - wszystko słownie. To tylko utrudnia zlokalizowanie tej rejestracji.

Ten schemat widzieliśmy w przypadku serwisu Pobieraczek.pl oraz jego kopii - trafiamy na stronę, która oferuje konkretne usługi (przynajmniej w teorii), a od internautów wymaga pełnej rejestracji, łącznie z podaniem adresu. Po jakimś czasie okazuje się, że musimy zapłacić konkretną kwotę (do 100 zł) - jeśli nie, czeka nas kara. Serwisy tego typu wykorzystują nieuwagę internatów, przemycając w regulaminie informacje o opłatach. Zazwyczaj mamy 10 dni na wypowiedzenie umowy. Firma prawie zawsze jest zarejestrowana w egzotycznym kraju. W przypadku Taniezakupy.pl - jest to Dubaj.

Najlepiej omijać ten serwis szerokim łukiem - i przekazać tę informacje dalej.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
25 listopada 2013, 12:37
Witam! To jest kolejny dowód potwierdzający tezę, że "Tanio, to na drogo wychodzi" ;). Odnośnie tematu... Jest jeszcze jedna strona - pułapka, która działa podobnie jak "Pobieraczek" czy "Taniezakupy.pl". Mianowicie jest to serwis "Licytacja-komornicza.pl", który zachęca do zakupu przedmiotów i nieruchomości wystawianych na licytacje przez komorników sądowych. Tutaj także, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferty musimy dokonać rejestracji, czyli w praktyce zgodzić się na zapłacenie za wątpliwej jakości usługę. Ciekawe jest to, że po kliknięciu na przycisk "Regulamin" na stronie Licytacja-komornicza zostaniemy automatycznie przeniesieni na witrynę... Taniezakupy.pl. Mamy więc do czynienia z tym samym właścicielem, który jak widać poszukuje naiwnych, gdzie tylko się da.
avatar
for_ev
22 listopada 2013, 00:55
A Plikostrada.pl? To także kolejny klon pobieraczka...
majonez
majonez
21 listopada 2013, 15:29
Bez paniki. Pobieraczek swojego czasu wysyłał mi groźby, że jak nie zapłace to coś mi tam zrobią. I co? Znudziło om się po 3 mailach...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto