A A A

Tegra Note - platforma tabletowa Tegra 4

18 września 2013, 16:18
Tegra Note - platforma tabletowa Tegra 4

Nvidia zaprezentowała pełnoprawną platformę tabletową, zaprojektowaną o nazwie Tegra Note.

Sugerowane ceny detaliczne nowych tabletów zaczynają się od 199 USD. Dzięki tej cenie nowe technologie zawarte w Tegra Note, w tym pełnoprawny system operacyjny Android, będą dostępne dla dużo większej grupy odbiorców.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy nasi partnerzy wprowadzą na rynek rozwiązania Tegra Note przeznaczone dla szerokiej rzeszy konsumentów. Wśród nich znalazły się takie firmy jak EVGA i PNY Technologies w Ameryce Północnej; EVGA, Oysters i ZOTAC w Europie; Colorful, Shenzhen Homecare Technology oraz ZOTAC w rejonie Azji i Pacyfiku; XOLO w Indiach. Wspomniani producenci dołączają do takich partnerów jak HP, ASUS, Toshiba, Kobo i Xiaomi, którzy zapowiedzieli już własne tablety oparte na układzie Tegra 4.

Tegra Note jest wyposażony w układ Tegra 4, który zawiera 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce i czterordzeniowy procesor centralny Cortex-A15 z dodatkowym piątym energooszczędnym rdzeniem. Dzięki niemu Tegra Note jest najszybszym siedmiocalowym tabletem na świecie.

W tabletach Tegra Note pojawi się również jedna z najlepszych aplikacji do obsługi aparatu, Camera Awesome firmy SmugMug, przeniesiona z systemu iOS na system Android. Camera Awesome wykorzystuje wyjątkowe cechy procesora Tegra 4, umożliwiając śledzenie wybranego obiektu i rejestrowanie filmów z prędkością 100 klatek na sekundę, przeznaczonych do odtwarzania w zwolnionym tempie.

Czas pracy na akumulatorach ma wynieść powyżej 10 godzin odtwarzania filmów w jakości HD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto